Dünya:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bankacı uyuyakaldı!
Banka çalışanı 64,20 Euro'luk bir havale yaptığı sırada, parmağı bilgisayar klavyesinin tuşlarına basılı şekilde uyuyakalmış ve '222 milyon 222 bin 222 Euro 22 sentlik' bir havale yapmıştı.
 
Hatayı yapan banka çalışanının müdürü, bu hatayı fark etmediği için işten çıkarılmıştı.
 
Hesse eyaletindeki mahkeme, yapılan hatanın işten çıkarma gerekçesi olmadığını ve müdürün uyarı cezası alması gerektiğine karar verdi.
 
Geçen yıl Nisan ayında meydana gelen olayla ilgili olarak mahkemede yapılan açıklamada, 1986 yılından beri bankada çalışan 48 yaşındaki müdürün hatayı fark etmediği ve havaleyi onayladığı belirtildi.
 
Banka yetkilileri daha sonra bir başka banka çalışanı tarafından hatanın fark edildiğini ve havale miktarının düzeltildiğini belirttiler. Banka yönetimi, şube müdürünü, çalışanlarını denetlememekle suçlamıştı.
 
Ancak avukatları, mahkemedeki savunmasında, olayın yaşandığı gün, banka müdürünün 812 havaleyi kontrol ederek onayladığını açıkladılar.
 
Mahkeme heyeti, olayda bir kasıt ya da kötü niyet olmadığına karar verdi ve banka müdürüne bir uyarı cezası verilmesinin uygun olduğuna hükmetti.
 
Mahkeme ayrıca, bu olay sonucunda banka yönetiminin çalışanlarının sözleşmesini feshedemeyeceklerine ve banka müdürünün görevine iade edilmesine karar verdi.
 
Habertürk
Anahtar Kelimeler
AbdBankacı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet yiğit 1 yıl önce

türkiyeden haber verin .meşkuletmeyin

Misafir Avatar
rezzuk kales 1 yıl önce

Ya siz saçma sapan haber vermekten sılmadınızmı!

Hindistan'da iki sevgili linç edildi
Hindistan'da 15 yaşındaki genç kız ve 25 yaşındaki evli sevgilisi köylüler tarafından linç edildi. Çift...

Haberi Oku