İslam Memiş'ten gram altın yorumu: Yüksekten alanlara geçmiş olsun, bekleyene hayırlı olsun 2022-03-29 18:38:36

..

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz kararının piyasalara olası etkilerini, Youtube kanalında anlattı.

GRAM ALTIN SÖZLERİ

"Önceki gün sert düşüşler yaşandı. Gram altında 900 liranın üzerinde alım yapılmaması konusunda uyarılarım vardı. Sabredip bekleyenlere ne mutlu, alanlara ise geçmiş olsun.

FED'in kararının ardından Merkez Bankası da kendi faiz kararını yarın açıklayacak.

FED toplantısından 25 baz puanlık bir faiz artırımı ve şahin tonda bir açıklama bekliyorum. Sadece söylemlerle piyasayası yönlendirmeye devam edecektir. Yıl içinde 4 kez 25 baz puan faiz artırımıyla bu yılı bu şekilde devam ettirebilir diye tahmin ediyorum. Ancak şunu da ifade etmem gerekiyor ki FED'in faiz kararı zaten piyasalar tarafından fiyatlandı. Herhangi bir sürpriz yok.

Sürpriz olması için

1. 50 baz puan faiz artırırsa sürpriz olur.

2. Şahin tonda değil de güvercin tonda bir açıklama yaparsa piyasalar açısından sürpriz olur.

Önemli olan ise enflasyonun nereye konulacağı. Enflasyon artmaya devam ediyor. Bu yıl ve önümüzdeki yıl enflasyonun artmaya devam edeceği yönünde bir yol haritası oluşturmuştuk. Bu yüzden ben enflasyonun yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyorum."

 

Peki FED'in faiz kararının sonuçları ne olacak? Yatırımcılar hangi durumda nasıl davranmalı? İslam Memiş'in açıklamaları haberin devamında.

..


.
..