Gündem:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
YOSSİ KOHEN KİMDİR? GERÇEK ATATÜRK ŞEHİT Mİ OLDU?
 Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk hakkında ortaya atılan bir iddia var ki ezberleri alt üst edecek cinsten. İddiaya göre gerçek Atatürk Trablusgarp savaşında şehit oldu ve yerine yahudi bir iş adamı geçirildi. Bu iddia birçok blogda ve sosyal paylaşım sitelerinde çığ gibi yayınlanıyor. İddianın doğru olup olmadığı ile ilgili uzmanlardan şimdiye kadar bir açıklama ve görüş gelmedi. İddiayı ortaya atanlar Atatürk’ün Trablusgarp’ta çekilen fotoğraflarla daha sonra çekilen fotoğraflar arasındaki farklılığa dikkat çekiyorlar. Fakat iki fotoğraf dikkatlice incelendiğinde bir fark görünmüyor. İddiayı ortaya atanların amacı kafalarda soru işaretlerine sebep olurken iddia çığ gibi yayılmaya devam ediyor.


İŞTE O İDDİA VE O BLOG YAZISI:

Son yüzyılımızın en büyük aldatmacası olan ve altı asırlık tarihimizi de propaganda çöplüğüne gömen bir muamma söz konusu. Bağımsız tarih bilimine duyulan saygı ve cesur tarihçilerimiz sayesinde tarihi gerçekler tozlu raflardan indirilip gözler önüne seriliyor neyse ki.

Öncelikle ezber bozan yazılarıyla bu sorumluluğun başını çeken ‘Yalan Yazan Tarih Utansın ? Extra Versiyon’ adlı sayfanın paylaşımlarından bazı paragraflar verelim.


“Mustafa Kemal Atatürk diye bir kişilik dünyaya gelmemiştir. Bize fotoğraflarda, görüntülerde gösterilen şahsiyet, Yahudi bir iş adamı Yossi Kohen’dir. Gerçek Mustafa Kemal, 1911′de Trablusgarp’ta şehit oldu.”

 
“Tarihi bir hakikat daha.. Ünlü İtalyan lider Benito Mussolini Güneydoğulu Şafii Müslümandı!
Kemalistler, Benito Mussolini için yıllardır bize “İtalyan Faşist Lideri”, “İtalyan milliyetçisi” olarak tanıttı. Ancak bu tanımlama kattiyen yalandır. Hakikat ise Mussolini’nin Şafii Müslüman olmasıdır. Ayrıca kökeni de Güneydoğu Mardin’dir. Asıl adı Musa El İni’dir.

Merhum başbakan Erbakan, Musa El İni’yi örnek almış, onun el işaretlerini yapmış, Partisine de “Fazilet Partisi” adı vererek onun mirasını yaşatmıştır.”

 
“Atari kahramanı Süper Mario Kemalistti.

Yıllardır 80′li ve 90′lı yılların çocuklarının bilinçaltına Kemalizmi enjekte etmek için Kemalistler ateri oyunlarına kadar girdiler. Bunun en önemlisi Süper Mario’dur.

Resimden de anlaşıldığı gibi, Süper Mario şapka takan birisiydi. Ayrıca bir dönem Mustafa Kemal’in bıraktığı gibi İttihatçı Bıyığına da sahipti. Ateri adı bile Kemalizmi simgeler. Adı üzerinde AT+ERİ. Yani Atın üzerinde Asker. Bilirsiniz Mustafa Kemal’in böyle bir fotoğrafı da var.

Zaten Süper Mario’nun Ateş atması da buna delalettir. Sürekli ateş saçıyordu. Ateşi kimler saçar? Cinler, şeytanlar. Kemalistler de şeytani olduğuna göre, bu konuda her hangi bir kuşku kalmıyor

Marion’nun M’si şapkasında da var. O da Mustafa Kemal’in “M”sini simgeler.


“Yıl 1945. Hem Almanya’yı hem de Türkiye’yi yöneten İsmet İnönü,

Dünya’da 50 milyon insanın ölmesine yol açan savaş çıkarmış, Almanya’daki Araplara, Almanya’nın has yerlisi olan Alman Kürtlerine Soykırım yapmıştır ve kendini Dünya’ya “Adolf Hitler” olarak tanıtmıştır.” “Temel Reis çizgi filmi sakal bırakanları itici ve kötü göstermek için Kemalistler tarafından yayına sokuldu.”

 “Einstein, atom bombasını Kemalistlerin talimatıyla icat etti. Atom Bombası’nın asıl adı ATAM Bombası’dır. Ancak bu Batı diline ATOM diye geçmiştir. Mustafa Kemal’in de, Türk milletine “ATAM” dedirttiğini biliriz.”


Verebileceğimiz örnekler bu şekilde. Elbette çok sağlam bir mizah, ustaca bir ironi ve yazınsan bir zekânın ürünü bu yazılar. Dinci diye niteleyeceğimiz sayfalardaki uydurma tarihi bilgilere ve bu bilgilere inanarak kendilerine ideoloji edinen yarım akıllı kişilere nazire yapmak amaçlı yapılan bu paylaşımlar farklı bir açığımızı daha çıkarıyor gün yüzüne. Atatürkçü olanları bile rahatsız edecek şekilde Kemalizmi kör haliyle benimsemiş, tabudan öte zihinlerde bir dini ritüel haline getirmiş Kemalist gençler (!), ciddi anlamda mizah örneği olan bu paylaşımları ciddiye alıp ‘gerçekleri saptırıyorsunuz’ tarzı hakaret dolu cümlelerle müdahalelere başladı. Yine aynı kör zihniyetler muhafazakâr kesimi ‘koyun’ olmakla, okumamakla, bir şey bilmeden ahkâm kesmekle veya her söylenene kendi aklını kullanmadan kabullenmekle suçlarlar. Ama bu sayfa bize gösteriyor ki aynı cahil güruh, Atatürkçülüğü mutaassıp bir ideoloji olarak benimseyen, çağdaş diye adlandırdığımız kesim içerisinde de var.

Evet, bu absürt mizah sayfasının paylaşımlarını gerçek zannedip Atatürk’ü karalayan dinci tayfalar da var. Bu sayfayla tanışmama vesile olan da, Atatürk’ün aslında Yossi Kohen adlı bir Yahudi olduğunu salyalarını akıtarak anlatmaya çalışan bir tanıdığın vesilesiyle oldu. ‘Bana beş dakika ver bu safsatanın kaynağını bulayım sana’ diyerek gerçeğin kendisine beş dakikada ulaştığımda, hoş bir mizahla karşılaştığımda, neden her şeye aptalca inanan kişiler beş dakikasını işin aslını öğrenmeye ayırmaz diye de düşündüm.

Okumuyoruz, bilgi edinmiyoruz, sağlıklı düşünmeyi ve bir düşünceyi savunmayı bilmiyoruz. Kişisel görüşümüzü şövalyevari savunuyoruz. Ve cehaletin, aslında eğitim imkânlarından yoksun, sosyal ve ekonomik konularda kalkınamamış bölgelerin kaderi ve bölge çocuklarının alınyazısı olmaktan çok, düşünce olarak kendi beyinlerinin içine hapsolmuş ve dünyayı at gözlükleriyle seyreden insanların zihinlerinde olduğunu görüyoruz.

YOSSİ KOHEN KİMDİR?

24 Şubat 1871′de Almanya/Munich’te İngiliz asıllı Yahudi bir ailenin ikinci çocuğu doğmuştur ve tıpkı Arabistanlı Lawrence gibi İngilizler tarafından yetiştirilmiştir. 17 yaşında iken İngilteye giderek burada politika ve İslam toplumunu yıkmak hususunda eğitim almıştır. İngilizlerin büyük İslam imparatorluğu Osmanlı Devleti’ni yıkmak ve ABD’yi (ALLAH’ın Birleşik Devletleri) İngilizleştirmek maksatlarına büyük katkısı dokunmuştur.

1892′de İngiltere’de babasının adını verdiği CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI adında bir fabrika açarak iş dünyasına atılmış ve kısa sürede bir servet kazanmıştır. 1911 senesinde Osmanlı’nın büyük subaylarından olan ve padişah Vahidettin Han’a yakınlığıyla bilinen Mustafa Kemal Paşa şehadete erince ONUN YERİNE GEÇMESİ İÇİN İNGİLİZLER TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞTİR.

Üzerine konduğu itibar vesilesi ile Mason planlarını bir bir uygulamaya geçirmiştir ve işgal kuvvetlerine karşı direnen Vahidettin Han Hazretlerine büyük bir komplo kurarak onun yerine geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğunu yıkıp Cumhuriyet’i kurmuş ve tarihi gerçekleri çarpıtmaya, başta ABD(ALLAH’ın Birleşik Devletleri) olmak üzere pek çok Türk-İslam ülkesini yozlaştırmaya başlamıştır. Kamalizm illetini doruk noktasına çıkarmıştır. Ecdadımızın sarfettiği mübarek cümleleri kendi söylemiş gibi yazdırmıştır. Bunun en başında Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri ile aya çıkan dünyanın ilk astronotu KAPAKÇI HÜSEYİN EFENDİ’NİN “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR.” sözü gelmektedir.

Adolf Hitler olarak bildiğimiz İsmet İnönü sayesinde de doğduğu Alman topraklarına da Kamalizmi yaymış ve savaş çıkarttırmıştır. Resimde görüldüğü gibi aslında gerçek Mustafa Kemal’e benzememektedir, bir defa sünnet-i sakalı yoktur.

1-GERÇEK MUSTAFA KEMAL 1.74 BOYUNDAYDI, YOSSİ KOHEN 1.68

2-GERÇEK MUSTAFA KEMAL MİSVAK KULLANIRDI, YOSSİ KOHEN RAKI İLE GARGARA YAPARDI

3- GERÇEK MUSTAFA KEMAL GÜLMEZ, DANS ETMEZDİ. YOSSİ KOHEN SÜREKLİ GÜLÜYOR, EFE OYNUYOR, VALS YAPIYOR, TWİST YAPIYOR.

4- RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ GERÇEK MUSTAFA KEMAL’İN GÖZLER BİRAZ ÇEKİK. YOSSİ KOHEN’İN İSE FEL-FECİR OKUYOR, CİN GİBİ. PARAYA OLAN AŞKI PARANIN ÜZERİNE KENDİ GÜLEN RESMİNİ BASTIRMASINDAN BELLİDİR.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mustafa muhammed ib-ni cehil 13 ay önce

pesssss

Misafir Avatar
Nazlı IŞIK 1 yıl önce

ya allahım konu nerelere gelmiş
atom bombası > türkler > almanyayı yöneten ismet inönü gerçekten çok komik durumdasınız. gerçekten bu kadar yeter.

Misafir Avatar
turkcu turancı ittihad ve terakki 1 yıl önce

1911 yılında trablusgarpta ingilizlerle değil italyanlarla savaşıldığını bilen herkes bu haberi okumadan geçebilir..

Misafir Avatar
kaya 2 yıl önce

e yuh yani bu kadarıda uçulmaz ki cnm.şimdi kalkıp bir de atamızın mezarını açarlar beni dedi dersiniz.

34. Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali nedeniyle...
New York'ta 16 mayısta Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında etkinlikler düzenlenecek. Etkinliklerden...

Haberi Oku