Reklamlar
Gündem 2022-08-31 15:35:20 Karakaya

Enver Çevik ve Kemal Akkaya hakkında örgüt kurmaktan suç duyurusu..

İş adamı N.Ö., tehdit edilip şantaja maruz kaldığı gerekçesiyle Enver Çevik, Kemal Akkaya ve Sibel İdir hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olma fiillerine istinaden suç duyurusunda bulundu..

Şirketlere danışmanlık yapan iş adamı N.Ö., Enver Çevik ve Kemal Akkaya hakkında, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, şantaj, tehdit, iftira, kişisel verileri yayma” iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 2022/145053 numarasıyla açılan dosyada, şüphelilerden Sibel İdir hakkında ise “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, şantaj, tehdit, iftira, kişisel verileri kaydetme ve yayma” suçlamalarına yer verildi.

 

CUMHURİYET SAVCILIĞI SORUŞTURMA AÇTI

N.Ö., 2022 yılının mart ayında da Kemal Akkaya tarafından tehdit edildiğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş ve Kemal Akkaya’nın “Ankara’daki bürokrat ortaklarımız, İstanbul’daki ortaklarımız ve borsada beraber hareket ettiğimiz kişilerle sana öyle şeyler yapacağız ki ticari itibarını bitireceğiz” şeklinde tehditte bulunduğunu belirtmişti.

İlgili suç duyurusunda N.Ö., özetle şu ifadeleri kullanıyordu: “Kemal Akkaya ve Enver Çevik’in Bulls Girişim Sermayesi A.Ş’de ortak olduğu, dosyadaki diğer şüphelinin de 2022 yılında nisan ayında Bulls Girişim sermayesinde çalıştığı açıktır. Şüpheli, tarafıma ait görüntüleri Enver Çevik’e verdiğini beyan etmiştir. Daha önce şüpheliler hakkında yürütülen soruşturmalar, tarafıma yönelik iftara ve kumpaslar incelendiğinde bir çeteleşme olduğu aşikardır. Organik dayanışma, iş birliği ve çıkar elde etmek amacıyla bir arada bulunan, birlikte suç işleme kastıyla hareket ettiği aşikar olan bir suç örgütünün alçakça saldırısı altındayım...”  

İş adamı N.Ö. suç duyurusunda, Enver Çevik ile Kemal Akkaya’nın ortaklarının, sözü edilen bürokratların, borsada beraber hareket ettikleri kişilerin araştırılmasını istemişti. Kendisini yıpratmak amacıyla satın aldıkları görüntüleri kullanarak iftira amaçlı bazı internet sitelerinde haber yaptırdıklarını belirterek, bu olaylara karışan kişilerin de araştırılmasını talep etmişti.

   

NELER OLMUŞTU?

N.Ö.’nün danışmanlık yaptığı şirketlerden birinde çalışan Sibel İdir, işten atıldıktan sonra iş adamının uygunsuz görüntülerini borsa manipülasyon çetesine satmış, iş adamının tehdit edilmesine neden olmuştu.

İddiaya göre manipülasyon çetesi, iş adamının uygunsuz görüntülerini Sibel İdir’den 1 milyon liraya satın alıp şantaj yapmaya başlamıştı. N.Ö. bunun üzerine savcılığa şikayette bulununca olay mahkemeye taşınmış ve Sibel İdir tutuklanmıştı. 20 gün Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde kalan İdir, sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere ve yurt dışına çıkış yasağı tedbiri konularak serbest bırakılmıştı.

N.Ö.’nün ifadesine göre Sibel İdir, cezaevinden çıktıktan sonra da çetenin yönlendirmesiyle yeniden iftiralara başlamıştı. N.Ö.’nün kendisine zorla senet imzalattığını, cinsel saldırıda bulunup şiddet uyguladığını iddia ediyordu...

 

SES KAYITLARI DA DOSYADA

Kısacası ekonomik olarak zor durumda olan Sibel İdir, borsa manipülasyon çetesiyle işbirliği yapıp onlardan para alarak iş adamı N.Ö’ye kumpas kurmuştu. İdir’in suçunu kanıtlayan ise iş adamıyla ofisinde yaptığı görüşmenin ses kaydı olmuştu. İş adamı N.Ö., odadaki tüm görüşmelerin kayıtlarını savcılığa teslim etmişti.

 

BU ÇETE KİME GÜVENİYOR?

Peki N.Ö. tarafından savcılığa yapılan suç duyurusunda adı geçen isimler bu cesareti nereden alıyor? Kime güvenerek iş adamlarını tehdit ediyor?

Bütün mesele de bu zaten. Şantaj yaptıkları iş adamlarının ifadelerine bakılırsa taktik hep aynı. Sürekli bürokraside tanıdıkları olduğunu, bazı insanlarla birlikte iş yaptıklarını söylüyorlar. Peki kim bu ortaklar?

Evet, bütün iş adamlarının başına gelebilecek bu örnek vaka bir kez daha mahkemeye taşınıyor. İş adamı N.Ö. pes etmedi ve yeniden suç duyurusunda bulundu. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz...

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek