Kaz Tüyü Yorgan Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? | Siyahgazete.com
Reklamlar
Hayat 2017-04-20 00:58:01 Karakaya

Kaz Tüyü Yorgan Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son yıllarda kaz tüyü yorgan herkesin dilinde. Fakat birçoğumuz neden bu kadar popüler olduğu hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. Öncelikle, kaz tüyünün diğer dolgu malzemelerinden farkı ya da avantajı nedir, bunları bilmemiz gerekmektedir.

Diğer dolgu malzemeleri derken neleri kastediyoruz, açıklayalım. Sektörde en çok kullanılan malzeme boncuk elyaftır. Fiyat olarak diğer seçeneklerden çok daha uygun olduğu için yoğun olarak talep görmektedir. Yine aynı fiyat aralığına yakın diğer bir çeşit, silikon malzemeli ürünlerdir. Bunlar da yine çoğu insan tarafından kullanılmaktadır.

Üçüncü malzeme, pamuktur. Pamuk yorganlar hem doğal malzemeden olmasından dolayı, hem de yumuşak olmasından dolayı revaçta olan ürünlerdir. Kaliteli markaların ürün gamında rahatça bulunabilmektedir.

Hepimizin en fazla bildiği ürünlerden olan yün yorgan da çoğu kişinin ilk alternatifi olabilmektedir. Fakat hem pamuk hem yün içerikli ürünlerin yıkanıp yıkanmadığı satın alınırken öğrenilmesi gereken bir detaydır. ( Farklı markalar, farklı kullanım talimatları önerebiliyor.)

Peki, asıl konumuz olan kaz tüyü malzemeden üretilmiş olan yorganlar nasıldır?

En önemliği özelliği çok hafif olması ve ısı yalıtımının çok yüksek olmasıdır.

Şunu bilmemiz gerekir ki; kaz tüyü, gıdık ve sırt tüyü olarak ikiye ayrılır. Çok farklı fiyat gamında kaz tüyü yorgan satılması bu yüzdendir. Gıdık tüyü, çok daha değerli bir malzeme olduğu için bu çeşit ürünler en pahalı olanlardır. Birçok kaliteli markada, %90 gıdık- %10 sırt ile %10 gıdık- %90 sırt tüyü aralığında ürün çeşitleri bulunur.

Kaz tüyü yorganların bakımı çok önemlidir. Bazı markalar yıkanmasını önermemektedir (Lütfen ürünü almadan önce öğreniniz) . Bu ürünlerin bakımı  kuru temizleme yoluyla yapılmaktadır. Buna ilave olarak, yorgan arada bir kullanıcı tarafından kabartılmalıdır.

Seçim yapmadan önce dikkat etmemiz gereken bir başka ölçüt malzemenin menşeidir. Dünyanın en iyisi kabul edilen Macar kaz tüyü en pahalı ürünlerde kullanılırken; ucuz ürünlerdeki dolgunun nereden tedarik edildiği şüpheli olabilmektedir.

Ayrıca, insanlar haberlerde çıkan kazların yolunması görüntüler bizleri tercihimizde etkileyen bir unsur olmalıdır. Kaliteli ürün yapan firmaların bazıları özellikle "Hayvan Haklarına Duyarlı" olduklarını sertifikalar ile belgelemektedirler. Bizim size tavsiyemiz othello yorgan satın alıp keyfinize bakmanız çünkü şuan da piyasanın en iyi yorganlarını Othello markası üretiyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Siyahgazete.com YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek