SEDAT SÖNMEZ : KBRN Tehlikesinde AFAD’ ın Tercihi Sönmez Tent | Siyahgazete.com
Reklamlar
Teknoloji 2017-03-10 17:36:30 Karakaya

SEDAT SÖNMEZ : KBRN Tehlikesinde AFAD’ ın Tercihi Sönmez Tent

Yurdun tüm bölgelerinde kurduğu birimleriyle afet bölgelerine hızlı müdahaleyi amaçlayan AFAD, KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer) tehlike durumlarında kullanılmak üzere bulundurduğu dekontaminasyon çadırlarının tedariki konusunda Türkiye’ nin önde gelen firmalarından olan Sönmez Tent’ e güveniyor. Son derece yenilikçi ve günün gereksinimlerine uygun çözümler sunan firma aynı zamanda afet bölgelerinde ihtiyaç duyulabilecek hemen her konuşlanma ürünlerinin de üretim ve tedarikini sağlıyor.Başlıca ürünleri arasında afad çadırı ve taziye çadırıda yer almaktadır .

 

TÜBİTAK ile İş birliği İçinde

 

AR-GE Çalışmalarına özellikle önem veren Sönmez Group bünyesinde yer alan Sönmez Tent, 2008 yılında Sedat Sönmez tarafından kurulduğundan beri Türkiye’ nin hemen her bölgesinde bulunan AFAD’ a tedarik ettiği acil durum ürünlerini sürekli olarak geliştiriyor. Ürünlerinin geliştirme aşamasında TÜBİTAK ile ortak çalışma yürüten firma, test aşamalarında kurumdan yardım alıyor. Ürünlerin sağlık ve çevresel etkiler konusunda da test edilmesini sağlayan firma çevrecilik konusunda son derece titiz davranıyor.

 

KBRN Tehlikesinde Dekontaminasyon Çadırları Önemli Yer Alıyor

 

KBRN tehlikesi bulunan bölgelerde hızlı müdahale son derece büyük önem kazanıyor. Hızlı müdahale çerçevesinde ise kullanılan teçhizatın pratikliği ve kolay taşınabilirliği de önem kazanıyor. Kolayca kurulabilen dekontaminasyon çadırlarında son derece innovatif çözümler sunan Sönmez Tent, birbirine bağlanabilen çadırlar ile geniş alanda müdahale edilmesine imkân sağlıyor. Son derece hızlı şekilde monte edilebilen ve aynı şekilde sökülebilen çadırlarda kullanılan teçhizatın da portatiflik özelliği bulunuyor.

 

Bir saat içerisinde 120 kadar hasta veya yaralıya müdahale imkânı sağlayan dekontaminasyon çadırlarında giyinme, soyunma, kimyasal atıklardan arınma ve yıkanma bölümleri bulunuyor. Tekil olarak aynı anda iki yaralının tedavi edilmesine de imkân sağlanıyor. Çadırların içerisinde bulunan separatörler ile giriş ve çıkış kontrolleri sağlanırken 9 ayrı su boşaltma kanalıyla kısa sürede ünitenin yeniden kullanıma hazır olması sağlanıyor.

 

Faaliyet gösterdiği diğer alanlarda olduğu gibi dekontaminasyon çadırı üretiminde de liderliğini koruyan Sönmez Group, Sedat Sönmez’ in ileri görüşlü ve yenilikçi anlayışıyla kendini yenileyerek büyümeye ve ülke gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor ve bu sayede en çok tercih edilen firma olma özelliğini koruyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Siyahgazete.com YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek