The Salesman | Siyahgazete.com
Reklamlar
Sinema 2017-05-04 17:56:59 Karakaya

The Salesman

Hikayesine genel bir bakış yapıldığında, 2002 yapımı Irrevesable (Dönüş Yok) filmine benzer olduğu düşünülecek olsa da,  The Salesman, sinema tarihinde iz bırakacak önemli ve farklı yapımlar arasında olduğunu izleyiciye kısa sürede anlatan bir yapım. Durağan teması, ileri derecede sanatsal sunumu ile, daha önce benzerine nadiren şahit olunan özel bir yapım olan film, teknik bakımdan oldukça yüksek niteliklere sahip.

Eleştirmenlerce, çok az ithama muhatap olan The Salesman, Tüm dünyaya; dünyanın bu tarafında çok başka bir hayatın yaşandığını ve aslında zannettikleri doğu’nun aslında hiç de öyle olmadığını çok şaşırtıcı bir biçimde gösteriyor.

Asghar Farhadi’nin yönetmenliğini üstlendiği yapım 2016 yılında vizyona girdi ve Batıda pek çok yerde yalnızca festivallerde gösterime girmiş olmasına karşın, onlarca ödüle layık görülerek 2017 Oscar Ödüllerinden birisini de kazandı. Fahradi, Dünyanın en etkili 100 ismi arasında ismi bulunan sanatçılardan ve ismi her geçen gün daha da kalın harflerle endüstride yer ediniyor.

The Salesman, dünyanın yakından tanımadığı oyunculardan kurulu, yerli bir kadroya sahip. Ama net biçimde ifade edilebilir ki, bu oyunculuk kalitesi dünyanın çok az ülkesinde rastlanabilir nitelikte ve filmi bu yönden eleştirebilmek tamamen imkansız.Ki filmin başrol oyuncularından Shahab Hosseini, 2016 Cannes ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülüne de layık görüldü. Filmin diğer başrol oyuncusu Taraneh Alidoosti’nin oyunculuğu ise uluslarası standartlarda üst düzey olarak nitelendiriliyor.

Sonuç olarak The Salesman, ailece izlenebilecek, kaliteli ve sürükleyici bir yapım şeklinde nitelendirilebilir. Zamanı en iyi biçimde değerlendirmek için The Salesman izle, en doğru film seçimleri arasında bir adım önde sayılabilir.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Siyahgazete.com YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek