Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Polisten çocuklara anlamlı davranış

 

Kayseri'de oyuncak silahlarını geri dönüşüm kutusuna atarak silahsızlanma çağrısında bulunan çocuklara polis üniformalı barbi bebek ve oyuncak polis arabası hediye edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğü bir proje hazırladı. Silahsızlanmaya dikkat çekmek amacıyla hazırlanan 'oyuncak silahını getir, oyuncak polis arabasını götür projesi' kapsamında, çocuklardan oyuncak silahlarını bırakmaları istendi. Battalgazi İlköğretim Okulu´nda düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 kız ve erkek çocuk, yanlarında getirdikleri oyuncak silahları geri dönüşüm kutusuna attı.

Silah getiren çocuklara polis üniformalı barbi bebek ve polis arabası hediye edildi. Ayrıca polis araçlarına bindirilen çocuklar, megafondan anons yaptı.

Oyuncakların çocukların gelişiminde önemli katkılar sunduğunu belirten Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürü Gökhan Körük, o nedenle oyuncak seçiminde dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Anne babalara seslenen Körük, "Çocukların gelecekte şiddete yatkın insanlar olmasının önüne geçmek, silahın hayatın hiçbir döneminde dost olmadığını, gerçek gücün ve güçlünün silahlar olmadığını anlatabilmek için bu proje hazırlanmıştır." dedi.

Silahların insanları öldürdüğü için zararlı olduğunu belirten çocuklar da, silahsızlanma çağrısı yaptı.

Anahtar Kelimeler
çocukPolisBebekKayseri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kilolara veda hayata merhaba
VAN'da yaşayan obezite hastası 13 yaşındaki Necdet İtah, Sağlık Bakanlığı'nın devreye girmesiyle Ankara...

Haberi Oku